Uczciwość to podstawa

Zasada uczciwej konkurencji jest jedną z najważniejszych jeśli chodzi o ogłaszanie i udział w przetargach i zamówieniach publicznych. Uczciwość to podstawa Prawo mówi, że instytucje, które ogłaszają przetargi muszą działać według wszechobecnej etykiety, zasad moralności, muszą działać w sposób równy wobec wszystkich kandydatów oraz nie mogą ich dyskryminować i muszą działać w sposób przejrzysty. I tu właśnie zasada uczciwej konkurencji podczas przetargów jest najczęściej łamana. Często instytucje ogłaszające przetarg rezerwują część zamówień u dostawców działających na przykład w określonych regionach. Jest to najczęstszy przykład dyskryminacji konkurencji. Niezgodne z przepisami jest także np. określenie zasady, iż np. produkcja musi być w jakiejś określonej odległości od biura instytucji ogłaszającej przetarg. To także naruszenie zasady nie dyskryminowania konkurencji. Niestety ostatnimi czasy coraz częściej słyszymy o korupcji, która także występuje w wyłanianiu zwycięzców w przetargach. Dlatego właśnie zasada o uczciwości konkurencji i nie dyskryminowaniu jest tak niezmiernie ważna.

Polecamy inne strony

Uszczelnianie okien w Warszawie

Spadek temperatur w okresie jesienno-zimowym oraz wzrost cen energii cieplnej powoduje, że koszty ogrzewania mieszkań są bardzo wysokie.

Najwięcej ciepła z budynku ucieka przez okna i drzwi, a uszczelnienie tych elementów nie należy do prostych zadań. Dlatego warto zgłosić się do specjalistów, którzy dzięki swojemu doświadczeniu wykonają szczelną izolację okien, która będzie wyglądała estetycznie. Uszczelnianie okien polega na montażu uszczelek wciskanych lub wymianie zużytych. Zadanie to wykonane przez pracownika warszawskiej firmy STOL-KAM na pewno spełni państwa oczekiwania, tak że będą mogli Państwo cieszyć się komfortem cieplnym w swoim domu w mroźne zimowe wieczory.